Jubileusz Katedry Systemów Inteligentnych Jubileusz Katedry Systemów Inteligentnych

Jubileusz Katedry Systemów Inteligentnych

Na Seminarium Wydziału Informatyki 04.06.2024 po części naukowej obchodziliśmy jubileusz 5-lecia Katedry Systemów Inteligentnych. Kierownik katedry przypominał historię ewolucji struktury UKW w efekcie, której w ramach Instytutu Techniki ówczesnej Akademii Bydgoskiej powstał Zakład Informatyki (2006 r.).

W dalszej części prezentacji zapoznaliśmy się z aktywnościami pracowników dzisiejszej katedry wśród których było m.in. zaangażowanie w powstanie w ramach naszej uczelni:

• Radia Uniwersytet,
  • Laboratorium Sztucznej Inteligencji i Robotyki AIRlab,
  • Legii Akademickiej,
  • Akademickiego Klubu Miłośników Strzelectwa,
  • udział w Bosch Future Mobility Challenge 2023.

Katedra Systemów Inteligentnych formalnie powstała w 2019 r. wchodząc jako jedna z trzech w powstający wtedy Instytut Informatyki. Pracownicy katedry na przestrzeni lat uzyskali dwie nominacje profesorów UKW, habilitację z Informatyki, trzy doktoraty z Informatyki i dwa wszczęte przewody doktorskie, których obron oczekujemy wkrótce.

Spotkanie zakończyliśmy przy kawie i ciastku w sympatycznej integracji.

Katedra Systemów Inteligentnych