Palec mężczyzny klikający w wirtualny przycisk Palec mężczyzny klikający w wirtualny przycisk

Publiczna prezentacja "Zespołowego projektu informatycznego"

Publiczna prezentacja „Zespołowego projektu informatycznego” Wydziału Informatyki UKW i Bydgoskiego Klastra Informatycznego

Od 2015 roku Wydział Informatyki UKW, przy współpracy z Bydgoskim Klastrem Informatycznym realizują przedmiot „Zespołowy projekt informatyczny”, w ramach którego studenci kierunku Informatyka pracują nad zadaniem projektowym z branży IT.

Z Bydgoskiego Klastra Informatycznego, na przestrzeni lat do współpracy przystąpiły firmy: Atos, BluSoft, BSB, Eviden, Eximo Project, Humante, KnowIT, Logon, Slican, Softmaks.pl, Syneo.pl, RevDeBug, ThunderIT, TKomp oraz Nokia. Dyrektorzy i kierownicy, zarządzający na co dzień firmami i projektami IT, dzielą się swoim zawodowym doświadczeniem. Podczas zajęć studenci realizują zadania, których są autorami. Mają na to rok. Praktyczne podejście do programowania ma dać studentom możliwość poznania jego specyfiki i tajników. Z kolei pracodawcy przekazują wiedzę potrzebną w pracy zawodowej. Dla wielu firm jest to także naturalna forma znalezienia przyszłych współpracowników. Studentom daje to możliwość sprawdzenia siebie i spojrzenia na swój pomysł nie tylko okiem programisty, ale i menedżera.

Ósma edycja publicznej prezentacji zrealizowanych projektów odbyła się 15 grudnia 2023 roku w Auli Koncertowej  UKW w budynku przy ul. Kopernika 1.

• I miejsce zajął zespół Easy Road pracujący pod opieką firmy BluSoft

Od lewej stoją prof. Rojek oraz uczestnicy prezentacji ubrani w białe koszule trzymają w rękach upominki

• II miejsce zajął zespół Smart Desk pracujący pod opieką Bydgoskiego Klastra Informatycznego

Od lewej stoją: prof. Rojek, uczestnicy prezentacji trzymający w rękach dyplomy