Grant MEiN dla Instytutu Informatyki Grant MEiN dla Instytutu Informatyki

Grant MEiN dla Instytutu Informatyki

W II edycji konkursu "Studenckie koła naukowe tworzą innowację" Ministerstwa Edukacji i Nauki Instytutu Informatyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uzyskało grant na projekt Studenckie koła naukowe tworzą innowację SKN/SP/535560/2022 pn. "Innowacyjny, mobilny system dezynfekcji sal dydaktycznych".

Kierownik grantu dr Piotr Kotlarz, II UKW.

Zespół: mgr Marcin Kempiński (WM), mgr inż. Adrianna Pisza (II), mgr inż. Krzysztof Galas (II) - opiekunowie zespołów studenckich w ramach koła naukowego, mgr Agnieszka Plawdig – pracownik techniczny (II), Studenci kierunku Informatyka.

Przedmiotem programu jest wsparcie studenckich kół naukowych działających w ramach uczelni w:

1. prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych, w szczególności mających na celu tworzenie lub modernizację technologii, lub rozwiązań technicznych, i w promocji ich wyników,
  2. transferze wyników prowadzonych badań naukowych lub prac rozwojowych do sfery gospodarczej,
  3. nabywaniu przez członków tych kół kompetencji miękkich potrzebnych do prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych i promocji ich wyników, w szczególności w zakresie komercjalizacji tych wyników oraz związanego z nimi know-how, pracy w zespole i wystąpień publicznych,
  4. zakupie certyfikatów i licencji niezbędnych w procesie komercjalizacji wyników badań naukowych lub prac rozwojowych oraz know-how związanego z tymi wynikami.

– w celu pomocy kołom naukowym w realizacji innowacyjnych projektów i podniesienia jakości działalności tych kół oraz usprawnienia mechanizmu transferu technologii i rozwiązań technicznych powstałych w ramach ich działalności do sfery gospodarczej.

Minister Edukacji i Nauki zakwalifikował do finansowania 106 projektów na łączną kwotę 5 746 326,29 zł. Laureaci zostali wyłonieni spośród 214 Wnioskodawców.

25-03-2022, 14:40
publikacja: Agnieszka Pladwig