Wykład nt. „Sztuczna inteligencja w zastosowaniach biomedycznych” Wykład nt. „Sztuczna inteligencja w zastosowaniach biomedycznych”

Wykład nt. „Sztuczna inteligencja w zastosowaniach biomedycznych”

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wykładu dra inż. Dariusza Mikołajewskiego, prof. uczelni, który został zaprezentowany na Bydgoskim Festiwalu Nauki.

Profesor w przystępny sposób wyjaśnia zastosowanie sztucznej inteligencji, która przyczynia się do rozwiązywania obecnych i przyszłych problemów biomedycznych o dużym znaczeniu naukowym, społecznym i gospodarczym, przede wszystkim związanych z prewencją, diagnostyką, leczeniem, rehabilitacją i opieką.

Film był nagrywany w jednej z bydgoskich firm z branży biotechnologicznej, stąd stanowi szansę na głębszy wgląd w technologie, które są tuż za rogiem, niemal na wyciągnięcie ręki, powoli stając się naszą codziennością.

Sztuczna inteligencja w zastosowaniach biomedycznych | BFN 2021

13-10-2021, 08:58