Wykład „W jaki sposób sztuczna inteligencja zmieni odnawialne źródła energii” Wykład „W jaki sposób sztuczna inteligencja zmieni odnawialne źródła energii”

Wykład „W jaki sposób sztuczna inteligencja zmieni odnawialne źródła energii”

Zapraszamy na wykład z cyklu: „Gotowi na zmiany(?), czyli jak… Więcej zmieni się świat w kilka lat”

Kiedy: 20.10.2021, środa, godz. 18.00

Gdzie: ul. Gdańska 4, Gmach główny MOB (sala audiowizualna)

Ostatnie lata pokazują, że koniecznością jest walka o czystsze środowisko i ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Chcemy zredukować emisję CO2 o 55% do 2030 roku oraz osiągnąć zerową emisję CO2 do roku 2050. Nie zrealizujemy tego bez zmian w świadomości społecznej, modyfikacji aktów prawnych oraz dynamicznego rozwoju technologii: od rozwiązań domowych po przemysłowe.

Prof. Dariusz Mikołajewski z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz dr inż. Adam Mroziński z Politechniki Bydgoskiej wyjaśnią, jak sztuczna inteligencja zmienia OZE i na co zwrócić uwagę już dziś, planując inwestycje w fotowoltaikę i elektrownie wiatrowe.

organizator: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

08-10-2021, 12:27