Trzy puchary na podium - złoty, srebrny i brązowy Trzy puchary na podium - złoty, srebrny i brązowy

Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla Instytutu Informatyki i Wydziału Mechatroniki

Prestiżową Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii "Ochrona zdrowia" otrzymał zespół badawczy w składzie:

• mgr inż. Zbigniew Szczepański (Wydział Mechatroniki),
  • dr hab. inż. Marek Macko, prof. uczelni (Wydział Mechatroniki),
  • dr inż. Dariusz Mikołajewski, prof. uczelni (Instytut Informatyki),
  • mgr inż. Joanna Nowak (Wydział Mechatroniki)

za

opracowanie technologii wytwarzania poliuretanowych protez piersi w oparciu o skan i druk 3D. Projekt pozwala na opracowanie protezy z materiałów imitujących właściwości fizyczne i mechaniczne narządu, zachowanie jego parametrów oraz kształtu, gęstości, sprężystości, a nawet ciężaru. Protezy wytworzone w tej technologii są zbliżone wyglądem i właściwościami do utraconego narządu. Opracowana technologia ma zastosowanie w protetyce stosowanej w procesie leczenia chorób nowotworowych piersi.

Gala wręczenia nagród odbyła się 17 czerwca 2021 r. w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

18-06-2021, 09:42
publikacja: Dariusz Mikołajewski