Widoczne ręczne mężczyzny w garniturze z tabletem, z którego wypływają sześciany Widoczne ręczne mężczyzny w garniturze z tabletem, z którego wypływają sześciany

Sześć grantów przedwdrożeniowych z udziałem naukowców z II

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w ramach konsorcjum z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości UKW spółka z o.o. realizuje projekt pn. Inkubator Innowacyjności 4.0. Mo on na celu wsparcie pracowników Uniwersytetu w promowaniu i komercjalizacji wyników badań naukowych oraz prac rozwojowych. W wyniku konkursu o przyznanie grantu na prace przedwdrożeniowe - podniesienie poziomu gotowości wdrożeniowej (TRL) Rada Inwestycyjna rekomendowała do udzielenia wsparcia finansowego 19 wniosków grantowych, w tym 6 z udziałem naukowców z Instytutu Informatyki:

Kierownik grantu: dr hab. inż. Izabela Rojek prof. uczelni
Tytuł projektu: Egzoszkielet na staw łokciowy

Kierownik grantu: dr hab. inż. Jacek Czerniak, prof. uczelni
Tytuł projektu: Wirtualna strzelnica HomeShootingCenter – symulator treningu strzeleckiego

Kierownik grantu: mgr inż. Dawid Ewald
Tytuł projektu: Indywidualny aparat oddechowy codziennego użytku z aktywnym systemem wymuszenia cyrkulacji oraz systemem filtracji

Kierownik grantu: mgr Marcin Kempiński
Tytuł projektu: System monitorowania zagrożenia pożarowego obszarów leśnych wykorzystujący niskoemisyjną transmisję radiową

Kierownik grantu: dr hab. inż. Wiesław Urbaniak, prof. uczelni
Tytuł projektu: Opracowanie nowej formuły biodegradowalnego oleju smarowego zawierającego nanomateriały warstwowe na potrzeby przemysłu maszynowego

Kierownik grantu: mgr inż. Piotr Żmudziński
Tytuł projektu: Rozproszony system monitorowania zbiorników wodnych z wykorzystaniem efektywnych kosztowo czujników niskoemisyjnej transmisji radio

Ww. środki przyczynią się do rozwoju potencjału komercjalizacyjnego II, a w przyszłości zmotywują naukowców z II do poszukiwania kolejnych pomysłów.

Więcej informacji można przeczytać na stronie Centrum Transferu Technologii i Innowacji.

17-03-2021, 14:19
publikacja: Dariusz Mikołajewski