Kolejne sukcesy Instytutu Informatyki UKW

Nowoczesne technologie odgrywają coraz większą rolę zarówno w naszym codziennym życiu, jak i gospodarce regionu kujawsko-pomorskiego i kraju. Instytut Informatyki UKW wychodzi naprzeciw tym potrzebom prowadząc badania w dyscyplinie informatyka techniczna i telekomunikacja oraz kształcąc informatyków na dziennych i zaocznych studiach inżynierskich i magisterskich.

Wymaga to nie tylko zaawansowanego technologicznie zaplecza laboratoryjnego, ale również bardzo dobrze przygotowanej kadry naukowej i dydaktycznej. Swój wysoki potencjał Instytut Informatyki udowadniał już wielokrotne m. in. zdobywając laury na targach wynalazków czy realizując badana zlecone dla przemysłu. Potencjał ten w lipcu br. został wzmocniony dwoma awansami naukowymi:

• Rada Naukowa Instytutu Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie na posiedzeniu w dniu 3 lipca 2020 r. nadała dr inż. Jackowi Czerniakowi stopień doktora habilitowanego nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie informatyka techniczna i telekomunikacja,
  • Rada Naukowa Dyscypliny Informatyka Techniczna i Telekomunikacja Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie na posiedzeniu w dniu 14 lipca 2020 r. nadała dr Piotrowi Prokopowiczowi stopień doktora habilitowanego nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie informatyka techniczna
    i telekomunikacja.

Nowym doktorom habilitowanym gratulujemy, a Instytutowi Informatyki życzymy dalszych owocnych sukcesów.