Zespołowy Projekt Informatyczny - prezentacja prac studentów

Studenci kierunku Informatyka, prowadzonego przez Instytut Informatyki UKW, przy współpracy z Bydgoskim Klastrem Informatycznym realizują przedmiot „Zespołowy projekt informatyczny” w ramach którego pracują nad zadaniem projektowym z branży IT. IV prezentacja publiczna prac studentów miała miejsce 15.01.2020 r. Przyznano nagrody najlepszym zespołom programistycznym.

Od 2015 roku Instytut Informatyki UKW, przy współpracy z Bydgoskim Klastrem Informatycznym realizują przedmiot „Zespołowy projekt informatyczny”. Dyrektorzy i kierownicy, zarządzający na co dzień firmami i projektami IT, dzielą się swoim zawodowym doświadczeniem ze studentami. Podczas zajęć studenci realizują zadania, których są autorami - mają na to rok. Praktyczne podejście do programowania daje studentom możliwość poznania jego specyfiki i tajnikówm a także sprawdzenia siebie i spojrzenia na swój pomysł nie tylko okiem programisty, ale i menedżera. Z kolei pracodawcy przekazują wiedzę potrzebną w pracy zawodowej. Dla wielu firm jest to także naturalna forma znalezienia przyszłych współpracowników.  Jest to kolejne działanie wśród członków Bydgoskiego Klastra Informatycznego, które będzie miało wpływ na poziom nauczania i edukacji w naszym regionie.

W tym roku w gronie dziewięciu zespołów najlepsza okazała się grupa pracująca pod patronatem firmy Cybercom. Studenci przygotowali aplikację, która pozwala na skanowanie paragonów fiskalnych, a następnie skategoryzowanie zakupionych produktów zgodnie z ustalonym przez siebie porządkiem. To krótka droga do stworzenia domowego budżetu i zapanowania nad codziennymi zakupami. Piątka autorów tej aplikację w nagrodę otrzymała możliwość odbycia płatnego stażu w firmie Atos.

Więcej informacji: http://projektyzespolowe.ukw.edu.pl/