Strategia Przyśpieszenia 2030+ Województwa Kujawsko-Pomorskiego

W związku z rozpoczęciem prac nad strategią rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego do roku 2030 - ważnym dokumentem programowym, który będzie m.in. podstawą do opracowania regionalnego programu operacyjnego województwa w perspektywie 2021-2027, w dniu 14 stycznia 2020 r. w konferencji inaugurującej, na zaproszenie marszałka Piotra Całbeckiego, uczestniczyli samorządowcy wszystkich szczebli z całego regionu, parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej oraz reprezentacji środowiska akademickiego, organizacji pozarządowych i biznesu. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego na konferencji reprezentował dr inż. Dariusz Mikołajewski, prof. uczelni, kierownik Katedry Teleinformatyki i Systemów Elektronicznych w II UKW oraz dyrektor CTTI UKW. W ramach konsultacji ww. Strategii przewidziane są panele branżowe, konsultacje terytorialne i spotkania środowiskowe - ważny jest w nich udział środowiska akademickiego z jego rolą kulturotwórczą i wkładem merytorycznym. Obszar IT jest w ww. Strategii postrzegany zarówo z punktu widzenia informatyzacji, wzrostu innowacyjności, jak i zapewnienia ukierunkowanego rozwoju gospodarczego regionu i jego kluczowych ośrodków w zgodzie z Krajowymi Inteligentnymi Specjalizacjami.

Szczegółowe informacje Strategia Przyśpieszenia 2030+ Województwa Kujawsko-Pomorskiego: