Startuje

Startuje "Fundusz Eksportowy"

Od 9 grudnia 2019 r. przedsiębiorcy z woj. kujawsko-pomorskiego mogą składać wnioski o grant na udział w międzynarodowych targach, organizację wizyt studyjnych czy projektowanie kampanii reklamowych.  Dofinansowanie obejmuje także certyfikację produktów, dostosowanie wzornictwa do oczekiwań rynków zagranicznych czy wsparcie prawne negocjacji i zawierania kontraktów.

Granty są przeznaczone dla mikro, małych i średnich firm, które posiadają produkt eksportowy i planują wejść na nowe rynki zagraniczne. Jedno przedsiębiorstwo może otrzymać do 850 tysięcy złotych dofinansowania - warunkiem udziału w konkursie jest posiadanie strategii eksportowej. Szczegółowe informacje o grantach udzielanych w ramach Funduszu Eksportowego zostały przedstawione  na konferencji "Postaw na eksport", która odbyła się 6 grudnia w Hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy.

Przedstawicielem II UKW na ww. konferencji był dr inż. Dariusz Mikołajewski, prof. uczelni. II UKW może skorzystać na tej inicjatywie dzięki unikalnym opracowaniom naukowym i wdrożeniom o zasiegu międzynarodowym, które moze zaoferować współpracującym z II UKW przedsiębiorcom.