Ekspert z II na "Regionalnym Forum Innowacji 2019"

Dr inż. Dariusz Mikołajewski, prof. uczelni (kierownik Katedry Teleinformatyki i Systemów Elektronicznych, Instytutu Informatyki oraz Dyrektor Centrum Transferu Technologii i Innowacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy) wziął udział w panelu Czy uczelnie w regionie są gotowe na przedsiębiorcę? "podczas Regionalnego Forum Innowacji 2019 odbywającego się 20.11.2019 r. w Toruniu w ramach wydarzenia Gospodarka 4.0 – wyzwania dla biznesu i nauki.

Już dziś zarówno biznes, jak i nauka muszą wykazać się wieloaspektowym podejściem, aby sprostać nowym wyzwaniom rewolucji przemysłowej 4.0, której hasłami będą automatyzacja i robotyzacja. Stwarza to dodatkowe szanse dla Instytutu Informatyki UKW, prowadzącego nowatorskie badania oraz m.in. studia magisterskie obejmujące zagadnienia z gig data oraz internetu rzeczy.

Wiecej informacji: